Наркевицька селищна рада Волочиського району Хмельницької області

Історія Наркевицької селищної ради не сягає далеко в глибину. Сама назва Наркевичі в історичних джерелах згадується ще в 1912 році, коли перед першою світовою війною було побудовано нову залізничну станцію. А побудували її у зв’язку з клопотанням Бубнівського поміщика Йотка Наркевича. Адже до вже існуючих станцій Чорний Острів та Війтівці йому було невигідно добиратись. І відкрили станцію,яку назвали Наркевичі.

В кінці 30-х років минулого століття в наколишніх колгоспах почали швидко збільшуватись посівні площі цукрових буряків. У зв’язку з цим виникло питання побудови цукрового заводу між населеними пунктами. Планувалось його побудувати між с.Юхимівці і с.Баглаї. Але роботу доведось припинити через Велику Вітчизняну війну, яка принесла розруху, голод, біду і сльози. Лише в 1948 році розпочалось будівництво цукрового заводу на землях колгоспу ім.Карла Маркса. Та знову зупинка,будівництво законсервоване. Відновилось воно через 2 роки в 1950 році.

Одночасно з будівництвом заводу розпочалось й будівництво селища. В кінці 1952року було збудовано контору, дерев’яне приміщення їдальні, три фінських будинки, гуртожиток на 15 сімей, магазин, дерев’яний клуб.

Сьогодні Наркевичі – сучасне селище міського типу.

Рельєф території вузько-хвилястий із зрідженою балочною мережею.

Через селище проходить Південно-Західна залізниця і є залізнична станція Наркевичі.

За 15 км на південь від селища проходить автомобільна траса Київ-Львів.

Через селище проходять автобусні маршрути Хмельницький-Червоний Кут, Волочиськ – Хмельницький.

На території Наркевицької селищної ради, площа якої становить 2220га, розташовано два населених пункти, селище міського типу Наркевичі та село Юхимівці. Загальна кількість населення станом на 01.01.2016року складає 2674 жителі.

На території селищної ради розташовані Наркевицька амбулаторія загальної практики сімейної медицини, пункт швидкої допомоги, дитячий садок, цукровий завод, Наркевицький комбінат комунальних підприємств, місцева пожежна команда, ФАП села Юхимівці, загальноосвітня школа, дитяча школа мистецтв, будинок культури, клуб в селі Юхимівці, 2 бібіліотеки, музей історії Наркевицького цукрового заводу, аптека,лазня, діє два відділення зв’язку, селищний спортзал.

Основне підприємство – Наркевицький цукровий завод. Особливого розвитку цукровий завод досяг в 1982-1998роках, коли директором працював Ярчук Микола Миколайович. Паралельно з покращенням виробництва особлива увага приділялась розвитку соціальної інфраструктури. Будувалося житло, спортзал, добудовано школу з шкільною їдальнею, побудовано аптеку, асфальтувалися вулиці, проведено реконструкцію лінії електропередач.

В 2006році після річної перерви знову прозвучав гудок Наркевицького цукрового заводу,запрошуючи заводчан на роботу, вселяючи надію жителям селища на краще майбутнє. В серпні-вересні 2006року проведено ремонт Наркевицького цукрового заводу. В жовтні місяці завод розпочав сезон цукроваріння. Це стало головною подією в житті громади і дало можливість працевлаштувати 700 жителів та отримати додаткові надходження до місцевого бюджету.