МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА УСТАНОВА "ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ"

Дата: 18.04.2018 15:35

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА "ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ   ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ"

Волочиський міжрайонний відділ

вул. Починка, 1 31200 м. Волочиськ  Хмельницька обл тел./ факс: (03845) 35878

E-mail : vol-centr@ukr.net

web: http://www.labcenter.km.ua.

Фото без опису

№ 278 від 18.04.2018 р.                                         Наркевицькому  селищному голові

Л.Гулі

Волочиський міжрайонний відділ Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України»  просить помістити  інформацію по питній воді на сайт Наркевицької селищної ради.

Додаток на 1 аркуші.

В.о. Завідувача Волочиського міжрайонного відділу

Суховецька Л.І.

тел. 3-58-78

Вода –  джерело здоров′я.

Зазвичай, коли ми п’ємо  воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я.

Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути з запахом вона чи без запаху,  побачити  - прозора  вона  чи мутна.

Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі - неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо .

Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:

•  бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та  личинок гельмінтів, тощо.

• мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров'я людей;

• мати відповідні  органолептичні властивості —  бути прозорою, не мати забарвлення , запаху та стороннього присмаку.

Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому  що  не завжди  джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і  літературі,  на практиці виявляється кришталево чистою.

Забруднити  питну воду можуть  і весняні паводки,  дощі, розставання снігу, грунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві,    що можуть затопити колодязь.

Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком  до трьох років, з якої при  приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами  та  виникати захворювання «метгемоглобінемія».

Також, хочемо повідомити, що Волочиський міжрайонний відділ    ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної,  з колодязів та каптажів джерел, фасованої) щодо  визначення  наступних показників:

• епідемічної безпеки  - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
  • санітарно-хімічних показників безпечності та якості - , органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження.

Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів.

Прейскурант цін на лабораторні дослідження питної води і послуги що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за №662 від 11.05.2006 року.

Вартість дослідження води питної колодязної  та каптажів джерел на

-санітарно-хімічних показники безпечності -111,49 грн без ПДВ

- мікробіологічні дослідження – 69,08грн без ПДВ

- паразитологічні дослідження ( яйця та личинки гельмінтів) -33,58 грн без ПДВ

Вартість дослідження води питної водопровідної на

-санітарно-хімічних показники безпечності – 304,17 грн без ПДВ

- мікробіологічні дослідження – 138,24 грн без ПДВ

Волочиський міжрайонний відділ  ДУ«Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з метою профілактики виникнення та розповсюдження гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, особливо у теплий період року, повідомляє Вам про можливість надання нами послуг по профілактичному обстеженню персоналу закладу (кухарі, офіціанти, прибиральники, посудомийниці і т. д.) на носійство збудників кишкових інфекцій та патогенного стафілококу, в т. ч. з метою оформлення особової медичної книжки, при проходженні згаданим декретованим контингентом попередніх та періодичних медичних оглядів, можливість проведення досліджень питної води по показниках епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні дослідження).

Тарифи (прейскуранти)  на роботи та послуги затверджені Постановою Кабінету Міністрів №662 від 11 травня 2006 року:

• обстеження на носійство збудників кишкових інфекцій - 32,6 грн.(з ПДВ) за обстеження одного працівника;
  • обстеження на носійство патогенного стафілококу  – 27,16 грн. (з ПДВ)., комплекс (носоглотковий слиз та слиз з ротоглотки) – 54,3 грн.(з ПДВ) - за обстеження одного працівника;
  • дослідження періанального зскрібка на ентеробіоз (яйця гостриків) -3,57 грн.(з ПДВ)
  • дослідження випорожнень на яйця гельмінтів – 12,70 грн. ( з ПДВ)
  • дослідження води по показниках епідемічної безпеки - 165,89 грн.(з ПДВ) – за одну пробу;

Бактеріологічна лабораторія  Волочиського міжрайонного відділу  знаходиться за адресою м. Волочиськ , вул. Починка , 1  тел. 3-58-78 (свідоцтво про технічну компетентність  №21/18, чинне до 29 березня 2023 року).

Обстеження можливе з виїздом працівників лабораторії в заклад громадського харчування.

Враховуючи викладене, просимо Вас розглянути вказану можливість по профілактичному обстеженню декретованих осіб на носійство збудників кишкових інфекцій та патогенного стафілококу та інші  дослідження.