На Івана нічка мала

У колі річних свят Купало є одним із найголовніших і відзначається урочисто і пишно.

6 липня у вечірній час біля Будинку культури с. Трительники було людно. Діти, молодь та старше покоління з нетерпінням очікували коли розпочнуться купальські забави.

Центром купальського свята було обрядове вогнище із Мареною, де і розгорталось дійство.

Під звуки купальських пісень на святково прибрану сцену з’являються дівчата в українських костюмах та пишних вінках.

У виконанні Оліх Ілони, Остапчуків Юлії, Анастасії і Аліни, Лаби Ірини, Печенюк Сніжани в цей вечір звучали пісні «В ясну ніч на Івана Купала», «Віночок», «Палала», «Розпалю вогонь», «Цвіте калина».А які ж забави без участі хлопців, що своїми жартами та харизмою звеселяли дівчат та глядачів. Пікалов Віталій, Йончики Олег і Богдан, Печенюк Вадим напередодні збирали хмиз для купальського вогнища, самостійно виготовляли сценічні костюми дикунів.

Не обійшлося святкування без «урочистих» гостей: роль Водяного виконала Оліх Ілона, русалками були Лаба Ірина, Кримовська Катерина, Печенюк Сніжана і Остапчук Юлія, наймолодшою русалонькою була  улюблениця публіки Печенюк Віта.

Родзинкою свята стала поява на сцені пакосних відьм: Бегдай Насті, Остапчук Аліни і Насті, які своїми кумедними виступами надовго запам’ятаються гостям свята.

Долучились до привітань і учасники фольклорного колективу «Дивограй» Печенюк Любов, Чайковська Юлія та Бегдай Тетяна з піснями «Теплий літній дощ», «Я у тебе одна», «Чаклує ніч».

Завершенням святкового дійства стало спалювання Марени на купальському вогнищі та стрибки крізь нього. Ще довго глядачі стояли біля вогню, поринувши у спогади своїх юнацьких років.

Усі присутні дякували за підготовку та проведення народного свята Кошаріній Людмилі Дмитрівні,бо саме завдяки її старанності і професіоналізму це дійство залишиться в пам’яті кожного на довгі роки.