A A A K K K
для людей із порушенням зору
Наркевицька селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

План соціально-економічного розвитку Наркевицької об’єднаної територіальної громади на 2019 рік

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ ВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОН

НАРКЕВИЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади

сьоме  скликання

49 сесія

 РІШЕННЯ

«11» лютого   2019  року                   Наркевичі                   № 3-49/2019

 

Про затвердження Плану соціально-

економічного розвитку об’єднаної

територіальної громади Наркевицької

селищної ради на 2019 рік

 

           Заслухавши інформацію селищного голови про план розвитку об’єднаної територіальної громади Наркевицької селищної ради на 2019 рік, керуючись  п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити  План  соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади Наркевицької селищної ради на 2019 рік (додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова Павлюк І.О.).

 

 

 

 

Селищний голова                        Л.ГУЛА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     Затверджено

                                          рішенням 49 сесії  селищної ради

                                 від 11.02.2019  № 3-49/2019

 

План соціально-економічного розвитку Наркевицької об’єднаної територіальної громади

на 2019 рік

  1. Вступ

План економічного і соціального розвитку Наркевицької об’єднаної територіальної громади на 2019 рік (надалі План) розроблена виконавчим комітетом на основі аналізу поточної ситуації в господарському комплексі об’єднаної громади виходячи із загальної соціально-економічної ситуації, що склалася на відповідній території, з урахуванням можливостей та місцевих ресурсів, відповідно до пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів об’єднаної територіальної громади.

 Програма розроблена на підставі Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 р. № 1602- ІІІ; постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету»; вимог до реалізації Плану дій «Україна – ЄС», Розпорядження КМУ від 01.10.2014 року № 902 «Про національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року» та Стратегії інноваційного розвитку України на 2010 – 2020 років умовах глобалізацій них викликів».

Мета Програми - вироблення та втілення єдиної політики розвитку Наркевицької об’єднаної територіальної громади у 2019 році в контексті єдиної політики розвитку Волочиського району та Хмельницької області, що вимагатиме реалізації пріоритетів у соціальній та економічних сферах із запровадженням чіткої взаємодії з усіма гілками влади.

Основною метою Програми є створення умов для повноцінного функціонування об’єднаної громади.

  1. Аналітична частина

Наркевицька об’єднана територіальна громада утворена 13 серпня 2015 року в рамках адміністративно-територіальної реформи 2015 року. До складу громади увійшли населені пункти: смт. Наркевичі  та села Юхимівці, Бубнівка, Пахутинці, Дзеленці, Шмирки, Сергіївка, Глядки, Трительники, Чернява, Личівка, Баглаї, Новоленськ, Кущівка, Копачівка Друга, Березина.

Наркевицька об’єднана територіальна громада згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Волочиського району Хмельницької області.

Відстань від адміністративного центру громади до районного центру — 45 км. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру — 35 км.

Територія селищної громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися (смт. Наркевичі, сіл Юхимівці, Дзеленці, Трительники, Баглаї, Сергіївка, Бубнівка, Новоленськ, Пахутинці, Копачівка Друга, Березина, Шмирки, Личівка, Чернява, Глядки, Кущівка)

Територія громади межує:

1.      північного сходу — Війтовецька селищна ОТГ;

2.      північного заходу — Війтовецька селищна ОТГ;

3.      півночі — с. Попівці Волочиського району;•

4.      сходу — Чорноострівська селищна ОТГ;

5.      південного заходу — Війтовецька селищна ОТГ;

6.      півдня — Війтовецька селищна ОТГ;

7.      заходу — Війтовецька селищна ОТГ. Територія громади займає площу 214,94 кв.км.

Населення громади станом на 01.01.2019 року становить 6170 чоловік, у тому числі дітей: дошкільного віку - 269, шкільного віку – 711. Переважна частина населення зайнята у сільському господарстві та його переробці. Основою зайнятості населення є робота на BП «Наркевицький цукровий завод» TOB «Волочиськ-Агро». Протяжність сезону цукроваріння варіюється від 3 до 5-ти місяців щорічно.

Через територіальну громаду проходить залізничне сполучення Південно-західної залізниці, наявна залізнична станція Наркевичі. Основним автомобільним сполученням є автомобільні шляхи: Хмельницький-Тернопіль, Війтівці-Чорний острів, Наркевичі-Купіль.

 

 

Стан розвитку інфраструктури (транспортної, економічної, енергетичної,  промислової,  соціальної,  екологічної тощо)

 Економічний потенціал громади

 

Основою промислової та економічної інфраструктури є наявність базових потужностей Агропромхолдингу  «Астарта-Київ», а також  присутність агрофірм «Кернел», «Стіомі-Холдинг», «Мрія».

На території Наркевицької ОТГ діє ряд фермерських господарств, приватних підприємств та фізичних осіб підприємців.

Фермерські господарства: ФГ «Ясний місяць», СФГ «Веста», ФГ «Відродження», ФГ «Дзеленецьке», ФГ «Байдак», ФГ «Золоте поле».

Приватні підприємці: Кушнір Михайло Іванович (вирощування: садівництво, городництво), Вигоняйло Валентина Анатоліївна (роздрібна торгівля), ПП«Фаворит», ПП Новак Віктор Володимирович, ПП Бондар Роман Миколайович, ПП «Мрія», ПП Ярженська Лілія, ПП Павенський Володимир Петрович, ПП Бухарь Ігор Васильович, ПП Сичук Олена Василівна та Сичук Олег Васильович.

Відсутність інвестицій та Програми підтримки у розвиток малого та середнього бізнесу не дозволяли створювати нові робочі місця. Фінансова неспроможність сільських бюджетів впливала на динаміку поліпшення якості умов життя людей, розробку  соціально необхідних проектів.

Повноваження сільських рад не дозволяли в повній мірі використовувати природні ресурси. Відсутність фінансових установ унеможливлювали доступ суб’єктів підприємництва до кредитів та інвестицій.

Для покращення екологічної ситуації у даному регіоні  необхідна розробка комплексної Програми.

Домінуюча частина працездатного населення зайнята в особистому селянському господарстві.

Довготривала експлуатація доріг без проведення капітального/поточного ремонту унеможливлює повноцінне задоволення потреб населення у товарах i  послугах.

Наркевицька територіальна громада у 20l9 році повинна отримати pecypc для розробки та реалізації Програм та проектів, покликаних стимулювати соціально-економічний розвиток громади. Наявний фінансовий pecypc буде спрямовано на організацію виконавчого апарату Наркевицької ОТГ та розробку проектної документації, покликаної підвищувати соціальні стандарти життя населення громади.

Бюджетна інфраструктура та розрахунковий обсяг бюджету громади

За рахунок бюджету об'єднаної громади на її території функціонують: 9 закладів охорони здоров'я, а саме: 7 фельдшерсько-акушерських пунктів, 1 амбулаторія, 1 станція постійного базування швидкої допомоги; 8 закладів освіти, а саме: 2 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, 2 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, 4 дошкільних навчальних закладів; 22 заклади культури, а саме: 8 бібліотек, 13 сільських клубів, 1 дитяча музична школа, Центр надання адміністративних послуг.

https://rada.info/upload/users_files/04403444/2d78ad353f89236b66a25f5953b5449c.docx

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь