A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Наркевицька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

«Про організацію перевезень пільгових категорій населення, та відшкодування інших пільг жителям Наркевицької ОТГ на 2017 – 2020 роки»

 

 

                                                                                                                                                  

 

ПРОГРАМА

«Про організацію перевезень пільгових  категорій  населення, та відшкодування інших  пільг  жителям  Наркевицької ОТГ на 2017 – 2020   роки»

 

             Програма «Про організацію перевезень пільгових  категорій  населення, та відшкодування інших  пільг  жителям  Наркевицької селищної ОТГ на 2017 – 2020 роки» (далі Програма) розроблена відповідно  до ухвалених змін до законодавства щодо надання пільг по безкоштовному проїзду по території району  та надання інших пільг, громадянам, за якими це право закріплено на законодавчому рівні.

            Станом на 01 січня 2017 року на території Наркевицької селищної ОТГ проживає   громадян, що мають чітко визначене законодавством право безкоштовного проїзду в міському та приміському транспорті. Зі згаданої кількості громадян це -  547  учасників бойових дій та антитерористичної операції,  209  - інваліди війни, 5740 -  інвалідів  всіх груп та категорій та 13105 - пенсіонерів за віком та інші громадяни.

            Селищна програма  «Про організацію перевезень пільгових  категорій  населення, та відшкодування інших  пільг  жителям  Наркевицької селищної ОТГ на 2017  рік»  розроблена на підставі пропозицій та зауважень  постійної комісії з питань планування,фінансів,бюджету та соціально-економічного розвитку та спрямована на підвищення  соціального захисту населення. суб’єктів  господарювання, які здійснюють пасажирські перевезення.

Мета Програми

            Метою програми є надання громадянам, належних їм згідно чинного законодавства, пільг.        

Пріоритетні напрями  Програми:

 • підтримка ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій та інших соціально не захищених верств населення;
 • надання громадянам, належних їм згідно чинного законодавства, пільг.

Фінансово – економічне  обґрунтування Програми

            Фінансування заходів щодо виконання  програми  здійснюватиметься за рахунок  коштів селищного бюджету із  залученням  інших джерел фінансування,  не заборонених законодавством.

 

Організація пільгових перевезень.

На виконання статей 12, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», статей 20, 21, 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 13 Закону України «Про охорону дитинства», статті 381 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України», постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», з метою забезпечення перевезення пільгових категорій населення на території району та в відповідності до інших норм  чинного законодавства перевезення пільгових  категорій  населення на території Наркевицької селищної ОТГ здійснюють підприємства, що забезпечують на території району , відповідно до чинного законодавства, перевезення всіх верств населення.

Термін пільгові перевезення включає в себе такі види перевезень:

 • проїзд в міськомуавтомобільномутранспорті
 • проїзд в приміському автомобільному та залізничномутранспорті
 • відшкодування вартості проїзду в міжміському автомобільномута залізничному транспорті
 • відшкодування вартості проїзду в міжміському автомобільномутазалізничному транспортіотриманоговетеранами війнита жертвами нацистських переслідувань на підставі талонів на пільговий проїзд
 • компенсація вартості пільгового проїзду учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

Підприємства, що здійснюють  безкоштовні чи пільгові  перевезення громадян на території Волочиського району мають право на отримання відшкодування за здійснення таких перевезень.

Відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій населення здійснюється управлінням соціального захисту населення Волочиської районної державної адміністрації в межах кошторисних призначень, виключно, на підставі договорів на перевезення пільгових категорій населення , що укладені безпосередньо  між підприємством, що здійснює перевезення ( далі Підприємство) та управлінням соціального захисту населення.

Організація  надання інших пільг

Надання жителям району інших пільг передбачає  надання таких пільг:

 • компенсація пільг окремим категоріям громадян з послуг зв’язку (телекомунікаційних послуг);
 • компенсація інших пільг ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та іншим категоріям громадян.
 • інші види пільг, надані громадянам в відповідності до чинного законодавства чи рішень органів місцевого самоврядування.

Підприємства, що надають громадянам пільги, передбачені чинним законодавством чи рішеннями органів місцевого самоврядування мають право на відшкодування вартості наданих ними пільг.

Фінансування витрат, спрямованих на відшкодування за здійснені перевезення та надані пільги

Джерелами коштів, з яких здійснюється відшкодування, є  надходження коштів з державного, районного та бюджетів об’єднаних територіальних громад із  залученням  інших джерел фінансування,  не заборонених законодавством.

Наркевицька селищна ОТГ перераховує кошти на рахунки управління соціального захисту населення районної державної адміністрації згідно визначених кошторисних призначень.

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації в свою чергу спрямовує кошти  безпосередньо на рахунки підприємств, що здійснюють перевезення пільговиків чи надають пільги.

Встановити на 2017 рік суми витрат в таких розмірах:

  Наркевицька  об’єднана  територіальна громада:

 

 • відшкодування вартості проїзду в міському,приміськомута міжміському автомобільномутранспорті132,0 тисячігривень;
 • відшкодування вартості проїзду вприміському та міжміському залізничному транспорті38,0тисяч гривень;
 • відшкодування вартості проїзду в міжміському автомобільномутазалізничному транспортіотриманоговетеранами війнита жертвами нацистських переслідувань на підставі талонів на пільговий проїзд -4,0 тисячі гривень;
 • компенсація вартості пільгового проїзду учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС»1,0 тисячагривень;
 • компенсація пільг окремим категоріям громадян з послуг зв’язку8,0 тисяч гривень;

Всього по громаді – 183,0 тисячі гривен

Порядок відшкодування витрат

Управління соціального захисту населення, як Платник, укладає договір із кожним перевізником для здійснення безкоштовних перевезень пільгових категорій населення та з підприємством – надавачем послуг.

 Перевізники, які здійснюють безкоштовні перевезення пільгових категорій, підприємства, надавачі послуг,  надають в управління соціального захисту населення, фактичні розрахунки витрат,  акти звірки та інші необхідні документи, що беззаперечно підтверджують  здійснення факту пільгового перевезення, чи надання пільг  щомісячно, до 10 числа наступного за звітним місяцем.

Відповідальність за достовірність, повноту та вчасне подання розрахунків в управління соціального захисту населення за пільгове перевезення пасажирів для надання відшкодування, покладається на перевізників, та підприємства, шо надають послуги, з якими укладені відповідні договори.

У разі потреби,  управління соціального захисту населення  здійснює перевірки кількості  перевезень пільгових категорій пасажирів, факту та об’єму наданих послуг,  результати яких відображаються в актах перевірки та зберігаються в управлінні соціального захисту населення та підприємств, які перевірялися.

 Після проведених перевірок, при  виявленні невідповідностей показників, передбачених розрахунками, Платник зобов’язаний провести перерахунок щодо суми відшкодувань.

Управління соціального захисту населення сплачує перевізникам  та підприємствам, надавачам послуг, кошти по відшкодуванню витрат за перевезення пільгових категорій населення чи надані пільги  в 10-ти денний термін при надходженні їх на зазначені цілі, відповідно до бюджетних призначень.

 

 

 

   

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь