A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Наркевицька громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Про затвердження Програми профілактики та боротьби зі сказом тварин на території Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ ВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОН

НАРКЕВИЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

Наркевицької селищної об’єднаної терито

VІІ скликання

35 (позачергова) сесія

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 

від            року №

 

Про затвердження Програми профілактики

та боротьби зі сказом тварин на території 

Наркевицької  селищної об’єднаної

територіальної громади на 2018-2020 роки

 

         З метою посилення заходів по профілактиці і боротьби зі сказом, більш тісної координації зусиль по вирішенню цієї проблеми між ветеринарною службою, органами державної влади і місцевого самоврядування, власниками тварин – незалежно від форми власності, колективними товариствами мисливців та рибалок, а також іншими зацікавленими службами, керуючись  п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму профілактики та боротьби зі сказом тварин на території  Наркевицької селищної  об’єднаної територіальної  громади на 2018 – 2020 роки  (додається).
  2. Зняти з контролю рішення тридцятої сесії селищної ради від 07.09.2017р. №3-30/2017 «Про затвердження Програми  профілактики та боротьби зі сказом тварин на території  Наркевицької селищної  об’єднаної територіальної  громади на 2017 рік».
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань  культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення (голова  Гоцій В.В.) та з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова Павлюк І.О.) . 

 

 

Селищний голова                        Л.ГУЛА

 

 

 

 

 

 

                                                                                      ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                                                      

                                                                             рішенням 35(позачергової) сесії селищної

                                                                             ради      від               №

                             

 

ПРОГРАМА

профілактики та боротьби зі сказом тварин на території  Наркевицької селищної  об’єднаної територіальної  громади на 2018 - 2020  роки

ПАСПОРТ

Програми профілактики та боротьби зі сказом тварин на території  Наркевицької селищної  об’єднаної територіальної  громади на 2018-2020  роки

1.

Назва:

«Програма профілактики та боротьби зі сказом тварин на території  Наркевицької  селищної  об’єднаної територіальної  громади на 2018-2020 роки»

2.

Підстава для розроблення:

Закон України «Про державний бюджет України на

2017 рік», Бюджетний кодекс України, Постанова

КМУ № 478 від 15.08.1992 (зі змінами)

3.

Ініціатор розроблення програми

Управління Держпродспоживслужби у Волочиському районі

4.

Розробник програми

Виконавчий комітет Наркевицької  селищної ради Хмельницької області

5.

Співрозробник програми

Управління Держпродспоживслужби у Волочиському районі , Волочиська районна державна лікарня ветеринарної медицини

5.

Відповідальний виконавець програми

Виконавчий комітет Наркевицької селищної ради Хмельницької області

6.

Мета:

Забезпечення епізоотичного  благополуччя, охорона   території  Наркевицької  селищної ОТГ та Волочиського району від занесення  з інших  регіонів збудника сказу, проведення щеплень і лікувально-профілактичних заходів по профілактиці сказу тварин, здійснення  заходів з локалізації та ліквідації сказу тварин у виявлених неблагополучних пунктах. 

7.

Термін реалізації програми

2018-2020 роки

8.

Фінансування

Здійснюватиметься за рахунок селищного бюджету

9.

Загальні обсяги фінансування

 

 

з селищного бюджету

 

10.

Очікувані результати виконання:

Забезпечення стабільної епізоотичної ситуації по сказу на території Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади Волочиського району

 

 

  1. Загальні положення Програми

 

  Програма профілактики та боротьби зі сказом тварин на території  Наркевицької селищної  об’єднаної територіальної  громади на 2018-2020  роки (далі Програма) розроблена відповідно до законів України «Про ветеринарну медицину» і «Про державну підтримку сільського господарства України», постанов Кабінету Міністрів України від 15.08.1992 р. №478 «Про перелік протиепізоотичних, лікувальних, лабораторно-діагностичних та інших ветеринарно-санітарних заходів, що проводяться органами державної ветеринарної медицини за рахунок відповідних бюджетних та інших коштів» та від 20.04.1998 року №517 «Про затвердження положень про державні надзвичайні протиепізоотичні комісії» з метою здійснення необхідних заходів щодо ліквідації епізоотій, інформування населення, залучення, в установленому законом порядку, до цих заходів підприємств, установ, організацій та окремих громадян та згідно з протоколом №2 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній державній адміністрації «Про посилення заходів з профілактики сказу на території Хмельницької області».

Завдяки здійсненню протиепізоотичних заходів Волочиський район є стабільно благополучним щодо гострих інфекційних захворювань тварин і птиці. Проте, за останні роки, напруженою, як в Україні, так і в районі, є епізоотична ситуація зі сказу.

Сказ – надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин, а також людини, що характеризується гострим перебігом з тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який виявляється в головному мозку, в слинних залозах та слині.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, сказ входить до п’ятірки інфекційних захворювань людей і тварин, які завдають найбільших соціальних і економічних збитків. Сказ зареєстровано на території 110 країн світу, де щорічно від цієї хвороби гине понад 300 тисяч людей та близько 1 млн. тварин.

На території району протягом 2017 року зареєстровано п’ять   випадків захворювання тварин на сказ:один – собака, один – лисиця, три голови ВРХ (корова, телиця, бик). Зважаючи на проведену значну роботу щодо оздоровлення території району від сказу, епізоотична ситуація залишається досить складною.

Завдяки профілактичним щепленням котів та собак проти сказу, які здійснюють спеціалісти ветеринарної служби району, динаміка випадків сказу іде на зменшення. Проте складається напружена ситуація щодо випадків захворювання ВРХ на сказ та великої ймовірності захворювання на сказ коней. Тому одним із першочергових завдань служби ветеринарної медицини Волочиського району є профілактична вакцинація великої рогатої худоби та коней проти сказу в населених пунктах, де тварин випасають без нагляду на відкритих пасовищах, територіях поблизу лісосмуг. Основним джерелом перенесення вірусу сказу в нашому районі є руда лисиця, популяція якої швидко відновлюється і для забезпечення тривалого епізоотичного благополуччя необхідно систематично проводити її відстріл.

     Незважаючи на складну епізоотичну ситуацію в світі та постійний ризик занесення на територію Волочиського району сказу, на сьогоднішній день, підтримується стабільна, благополучна епізоотична ситуація.

     Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області забезпечує охорону території району від занесення з території інших регіонів збудників сказу.

      Зарадити цій проблемі можемо лише забезпечивши виконання даної Програми.

       Програма спрямована на посилення заходів по профілактиці і боротьби зі сказом, більш тісної координації зусиль по вирішенню цієї проблеми між ветеринарною службою, органами державної влади і місцевого самоврядування, власниками тварин – незалежно від форми власності, колективними товариствами мисливців та рибалок, а також іншими зацікавленими службами.

       Не відпрацьованість чіткої взаємодії виконання кожною ланкою покладених на неї завдань, а також відсутність достатнього фінансування ведуть до нестабільної епізоотичної ситуації щодо захворювання диких та домашніх тварин, що може привести до виникнення даного захворювання серед людей.

     Враховуючи вищевикладене та для вирішення вказаних завдань, необхідно провести фінансування забезпечення проведення профілактичних щеплень проти сказу Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

 

 

 

 

Мета Програми

 

Кінцевою метою програми є унеможливлення виникнення сказу серед тварин і людей. В разі виникнення контакту хворої тварини з людиною провести комплекс проти епідеміологічних заходів, в тому числі профілактичні щеплення.

 

  1. Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем

 

Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області відповідно до покладених на нього завдань здійснює комплекс лікувально – профілактичних заходів з локалізації та ліквідації хвороб, в т. ч. спільних для людей і тварин, визначених Кабінетом Міністрів України.

Для досягнення кінцевого результату, а саме, зменшення ризику виникнення сказу на території Наркевицької  селищної об’єднаної територіальної громади, необхідно вирішити наступне:

  • забезпечити в необхідній кількості вакциною проти сказу Волочиську районну державну лікарню ветеринарної медицини для проведення профілактичних щеплень проти сказу великої рогатої худоби, коней, котів і собак в населення,  а також в неблагополучних  пунктах та загрозливих зонах по сказу.

 

  1. Критерії досягнення Програми

 

Критеріями досягнення програми є зведення до мінімуму захворюваності на сказ тварин і   унеможливлення захворювання людей.

 

  1. Фінансування Програми

 

Фінансування Програми буде здійснюватися відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів бюджету Наркевицької селищної ради в межах кошторисних призначень.Потреба в коштах на 2018 рік для виконання першочергових протиепізоотичних заходів (щеплень проти сказу ВРХ, коней, собак та котів) складає 67735,80 грн.(Додаток №1).

 

6. Організація управління та контролю за ходом виконання Програми

Контроль за ходом виконання Програми покладено на Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області та виконавчий комітет Наркевицької  селищної ради.

Ініціатором, організатором та відповідальним виконавцем Програми є Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

7. Очікувані результати виконання Програми

При активній участі органів місцевого самоврядування можливі очікувані заплановані результати. Фінансове забезпечення Програми дасть змогу ліквідувати здичавілих собак, котів, виключити фінансові витрати як юридичних так і фізичних осіб, пов’язаних з накладанням карантину та визначенням загрозливої зони по сказу в населених пунктах громади.

Виконані профілактичні заходи матимуть економічний ефект:

а) в вільному продажі молоко-сировини на агропромислових ринках району і молокопереробним підприємствам;

б) убезпечать здоров’я  тварин,  які до цього не підлягали вакцинації;

в) унеможливлять контакт людей з хворими на сказ домашніми тваринами.

Таким чином, витративши  кошти з селищного бюджету ми збережемо поголів’я свійських тварин, а саме головне - ми збережемо здоров’я наших громадян, яке є безцінним.

 

8. Заходи щодо реалізації Програми

№ з/п

Заходи

Термін виконання

Виконавець

1

Виносити питання щодо боротьби та профілактики сказу на розгляд органів державної виконавчої влади та на засідання державних протиепідемічних та протиепізоотичних комісій.

В міру потреби

Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області (за згодою), товариства мисливців та рибалок (за згодою)

2

Контролювати виконання «Правил утримання собак, котів та інших хижих тварин в районі» відповідно до законодавчих актів

Постійно

Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області , Волочиське відділення поліції Городоцького відділу Головного управління національної поліції України в Хмельницькій області (за згодою), виконавчий комітет селищної ради

3

Забезпечити клінічний огляд та карантинування тварин, які покусали людей чи тварин. Своєчасно повідомляти медичні установи про результати нагляду.

Постійно

Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області ( за згодою), Волочиська  районна державна лікарня ветеринарної медицини (за згодою), виконавчий комітет селищної ради

4

Проводити вакцинацію сприятливих до сказу тварин в неблагополучних пунктах та загрозливих зонах

Постійно

Волочиська районна державна лікарня ветеринарної медицини

 (за згодою)

5

Проводити стерилізацію, вакцинацію проти сказу  бродячих собак та котів, відловлених в населених пунктах громади та доставлених в державні установи ветеринарної медицини

Постійно

Волочиська районна державна лікарня ветеринарної медицини та її структурні підрозділи  

( за згодою)

6

Проводити облік численності лисиць та планові заходи щодо підтримання розмірів їх популяції. У лисиць перед розмноженням щільність популяції не повинна перевищувати 0,5 – 1 голову на 1000га угідь. Проводити боротьбу з безпритульними собаками та котами на мисливських угіддях, включаючи зелені зони навколо селища та в сільській місцевості.

Постійно

Користувачі мисливських угідь ( за згодою), виконавчий комітет селищної ради

7

Забезпечити епіднагляд за групами підвищеного ризику, за усіма особами, зайнятими промислом хижаків, тваринниками та іншими категоріями людей, що мають контакт з хворими або підозрілими на захворювання сказом тварин.

Постійно

Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області ( за згодою)

8

Проводити аналіз стану антирабічної допомоги населенню та заходів профілактики сказу серед людей.

Щорічно

Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області ( за згодою), виконавчий комітет селищної ради

 

 

9. Законодавчі підстави для виконання бюджетної програми

 

№ з/п

Назва нормативно правового акту

Розділ , стаття

1.

Закон України «Про ветеринарну медицину»

повністю

2.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»

ст. 26 Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад                                              ст. 33 повноваження у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

3.

Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

повністю

4.

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»

повністю

5.

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»

повністю

 

 

10. Порядок використання коштів бюджету Наркевицької селищної ради, передбачених на профілактику та боротьбу зі сказом тварин на території Наркевицької  селищної об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки

1.Загальні положення:

1.1.Цей порядок визначає механізм  використання коштів, передбачених у бюджеті Наркевицької селищної ради на проведення профілактичних заходів та боротьбу зі сказом тварин на території Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки.

1.2.Головним розпорядником коштів є Наркевицька селищна рада Хмельницької області.

2.Надання і використання коштів селищного бюджету:

2.1. кошти спрямовуються на придбання вакцини проти сказу для проведення  профілактичних щеплень та міроприємств в неблагополучних пунктах та загрозливих зонах по сказу ;

2.2. фінансова звітність  про використання коштів складається і подається в установленому законодавством порядку;

 

2.3. відповідальність за цільове та ефективне використання коштів  на виконання заходів пункту 8 Програми покладається на Волочиське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

 

 

 

 

Секретар ради                             Т.КОЗАК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

                                                                                                до Програми

ФІНАНСУВАННЯ

заходів реалізації Програми  профілактики та боротьби зі сказом

на території  Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади

на 2018 рік

          Розрахунок необхідних коштів проводиться відповідно Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин у Волочиському районі на 2018 рік, затвердженого начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області – Грушко В.П. та кількості вже щеплених тварин.

  Вартість однієї дози вакцини антирабічної рідкої інактивованої для імунізації тварин «Рабістар», виготовленої ТОВ Укрветпромпостач м.Бровари становить 14,52 гривень.

№п/п

Найменування заходу

Очікуванні джерела фінансування

Назва населеного пункту

К-сть собак, що підляга-

ють щепле-нню

Кількість котів, що підляга-ють щепле-

нню

К-сть ВРХ, що підляга-ють щепле-

нню

К-сть коней, що підляга-ють щепле-нню

Обсяги фінансування

Наркевицька селищна об’єднана територіальна громада

1

Придбання антирабіч-ної вакцини

Кошти селищного бюджету

С.Баглаї

81

48

39

-

2439,36

2

с. Бубнівка

279

112

92

2

7942,20

3

с. Глядки

97

65

67

10

3470,28

4

с. Дзеленці

107

65

45

3

3194,40

5

с. Копачівка Друга

37

32

51

6

1829,52

6

с. Кущівка

60

25

36

1

1771,44

7

с. Личівка

80

41

59

2

2642,64

8

Смт.Наркевичі

157

82

28

4

3934,92

9

с. Новоленськ

62

43

37

3

2105,40

10

с. Пахутинці

125

65

145

5

4936,80

11

с. Сергіївка

82

36

21

 

2018,28

12

с. Трительники

68

55

47

1

2482,92

13

с. Чернява

60

35

71

3

2453,88

14

с. Шмирки

120

62

75

3

3775,20

15

с. Юхимівці

181

85

48

1

4573,80

Всього:

48671,04

                   

 

Секретар ради                             Т.КОЗАК

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь