Про затвердження Програми фінансової підтримки засобів масової інформації:Волочиській районній газеті «Зоря»

Дата: 04.12.2019 08:49

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ ВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОН

НАРКЕВИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади

VІІ скликання

61 (позачергової) сесія

ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я

грудня 2019 року                     Наркевичі                              №   61/2019

Про затвердження  Програми

фінансової підтримки засобів масової

інформації:Волочиській районній газеті

«Зоря»

Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України та керуючись ст. 5 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні», ст.3,4 Закону України «Про підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», ст. 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ,сесія селищної ради

1.Затвердити Програму фінансової підтримки засобів масової інформації: Волочиській районній газеті «Зоря» (Програма додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на  постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку ( голова комісії Павлюк І.О.)

Селищний голова __________Л.В.ГУЛА

рішенням  61(позачергової)  сесії

селищної ради VІІ скликання

від  21.12.2019року  №  61/2019

діяльності та фінансової підтримки засобів масової інформації:

Волочиській районній  газеті  «Зоря»  у 2020 році

1. Обґрунтування необхідності розроблення і прийняття Програми

Так, виключно на шпальтах газети Волочиської районної газети «Зоря» оприлюднюються рішення селищної ради і її виконавчого комітету, причому частина документів економічного характеру тільки після цього набирає чинності;  офіційні повідомлення про проекти регуляторних актів, матеріали окружних виборчих комісій. А також – виступи депутатів селищної ради, селищного голови, керівників структурних підрозділів виконавчої влади; звіти про виконання місцевого бюджету розпорядниками бюджетних коштів.

Ґрунтовно і виважено висвітлюються важливі для громади події в галузях екології, економіки, гуманітарної сфери, насамперед – соціального захисту, освіти і охорони здоров’я. Особлива увага приділяється питанням національного, культурного, духовного відродження, охорони історичної спадщини і збереження історичної пам’яті, патріотичного виховання молоді, підвищення престижності державної мови.

Чинним законодавством України передбачено економічну підтримку державних і комунальних газет за рахунок коштів і протекціоністських заходів органів місцевого самоврядування, направлених на зниження споживчої вартості інформаційної продукції, відшкодування збитків, подання фінансової допомоги.  У 2020р. заплановано виділити Волочиській районній газеті «Зоря»  30,0 тис. грн. у якості фінансової допомоги.

2. Мета Програми

Метою програми є підтримка діяльності друкованого засобу масової інформації місцевого самоврядування,  дитячого телевізійного агентства максимально повне задоволення потреб мешканців Наркевицької селищної об’єднаної територіальної громади в об'єктивній та актуальній інформації стосовно життєдіяльності громади, удосконалення роз’яснювальної роботи з пріоритетних питань державної політики, підвищення  зацікавленості суспільства до діяльності органів місцевого самоврядування, забезпечення відкритості влади, врахування громадської думки при прогнозуванні соціально-політичних процесів, оперативного реагування на публікації у пресі, налагодження зворотного зв’язку між громадськістю та владою, відкритого суспільного діалогу.

3. Завдання Програми

Основними завданнями Програми є: Інформування громадськості району про головні події суспільно-політичного життя, висвітлення ключових рішень органів селищної влади та їх позитивного впливу на динаміку соціально-економічного розвитку району.

Обговорення на шпальтах газети, на телебаченні актуальних проблем сьогодення, що викликають значний громадський інтерес із залученням широкого кола читачів.

Сприяння побудові громадянського суспільства, поінформованості населення району, його правовій освіченості, піднесенню духовного і культурного рівня.

4. Шляхи і засоби реалізації Програми

Продовжувати тісну і всебічну співпрацю редакції із  виконавчим комітетом селищної ради, а саме:

систематично висвітлювати на сторінках газети, телебаченні  роботу Наркевицької селищної ради та її виконавчого комітету, здобутки та досягнення у виробничій, комунальній, освітній, культурній, спортивній сферах, охороні здоров’я.

Публікувати вітання, оголошення, звернення селищного голови і селищної ради; офіційні документи, що підлягають оприлюдненню; виступи депутатів, керівників виконавчих органів селищної ради.

.

5. Ресурсне забезпечення і строки виконання Програми

Термін дії Програми – 2020 рік. Програма переглядається щороку з метою уточнення завдань, які необхідно вирішити у наступному році, коригування суми фінансової допомоги з урахуванням загальної фінансово-економічної ситуації та інших факторів.
       Фінансування заходів, визначених Програмою, здійснюється за рахунок коштів селищного
  бюджету в межах коштів, затверджених у бюджеті селища на 2020  рік  та становить 30 тис.грн.

6. Очікувані результати від реалізації Програми

Здійснення заходів, передбачених Програмою, сприятиме отриманню жителями міста оперативної достовірної інформації про діяльність селищної ради, виконавчого комітету, результативність реалізації їх рішень,

поінформованості читачів з першоджерел про новини суспільно-політичного життя, економіки, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту; сприятиме

забезпеченню прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, розширенню зворотного зв’язку між громадськістю та владою.

Секретар селищної ради                             Т.КОЗАК