Прокуратура проводить роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин

Дата: 15.05.2020 11:04

Прокуратура проводить роботу щодо збільшення надходжень

до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин

Городоцькою місцевою прокуратурою за місцем дислокації м. Волочиськ виявлено факти суттєвого заниження орендних платежів за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Війтовецької об’єднаної територіальної громади Волочиського району.

Встановлено, що на підставі договорів оренди, укладених в 2010 році, фермерському господарству для ведення товарного сільськогосподарського виробництва надано 4 земельних ділянки загальною площею 168 га.

За використання вказаних земельних ділянок орендар сплачував до бюджету 138 тис. грн. щорічно.

З часу укладення договору нормативна грошова оцінка земельних ділянок суттєво змінилась та на даний час складає майже 7,2 млн. грн., а тому розмір орендної плати підлягає перегляду.

З огляду на викладене, місцевою прокуратурою ініційовано питання про приведення передбаченої договорами плати за землю у відповідність до вимог чинного законодавства та досудове врегулювання вказаного спору.

Фермерське господарство добровільно вносити змінити до вказаних договорів оренди відмовилося, а тому місцевою прокуратурою вживаються заходи представницького характеру та заявлено 4 позовних заяви про збільшення розміру орендної плати до 215 тис. грн.

Позови перебувають на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Прокурор Городоцької

місцевої прокуратури                                                                      О. Блажієвський