З 01 січня 2021 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2020 року

Дата: 11.03.2021 10:00

Фото без опису

Волочиська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує, що з початком 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Доходи, які підлягають декларуванню:

1. Доходи у вигляді спадщини та подарунків;
  2. Доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого иайна;
  3. Доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції;
  4. Доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
  5. Доходи від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності;
  6. Основна сума кредиту, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;
  7. Іноземні доходи та інші доходи, які не були оподатковані протягом року.

Терміни подачі декларації громадянами:

• До 30.04.2021 року включно - громадяни, які отримали доходи у 2020 році , які підлягають декларуванню;
  • До 31.12.2021 року включно  -  громадяни, які мають право на податкову знижку;
  • Платники податків – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, повинні подати податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Платник податків може обрати зручний для себе спосіб подачі податкової декларації про майновий стан і доходи:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Переглянути тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати декларацію через Електронний кабінет, можна за посиланням https://tax.gov.ua/med.../videogalereya/videouroki/5977.html.

Враховуючи низку карантинних обмежень, закликаємо жителів району не нехтувати власним здоров’ям та подавати декларацію в електронному вигляді.