Реалізація прокуратурою функції представництва інтересів держави в суді щодо захисту майнових прав дітей

Дата: 23.06.2021 11:44

Встановлено, що в листопаді минулого року Волочиським промислово-аграрним професійним ліцеєм укладено договір підряду з одним із приватних підприємств щодо реалізації дослідницьких та навчальних цілей за рахунок використання земельної ділянки загальною площею 195 га вартістю 5,8 млн гривень.

Водночас зазначена земельна ділянка фактично використовується суб’єктом господарювання для вирощування сільськогосподарських культур та отримання прибутку від збору урожаю.

Тобто під виглядом цього правочину насправді приховано договірні відносини з оренди землі, які повинні оформлятись іншим типом договору, за результатами проведення земельних торгів та за погодженням із уповноваженим органом виконавчої влади.

Однак, будь-якого дозволу на укладення такої угоди Міністерство освіти і науки України, яке здійснює контроль за ефективністю використання та збереження цього майна, ліцею не надавало.

Реагуючи н вказані порушення прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання вказаного правочину недійсним та звільнення землі недобросовісним користувачем.

У червні поточного року Господарським судом Хмельницької області позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі, а земельну ділянку повернуто навчальному закладу.

Прокурор окружної прокуратури                                          Д. Малинецький