Про підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01.01.2022

Дата: 21.01.2022 15:48

Про підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи з  01.01.2022

З 1 січня 2022 року відповідно до статті 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (із змінами) проведено перерахунки пенсій:

-  учасникам ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС І категорії

- членам їх сімей у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Перерахунки пенсій проведені з врахуванням плати, визначеної з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2021 року* (6000 грн), обчисленої за формулою, встановленою пунктом 9-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (із застосуванням середньої заробітної плати за 2020 рік – 10340,35 грн).

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 №1307 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів від 23 листопада          2011 року №1210 і від 26 вересня 2012 року №886» у разі, якщо в осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, стосовно яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, розмір пенсії, обчислений відповідно до Порядку 1210 більший за розмір пенсії, обчислений  згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», здійснюється автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за документами, наявними в матеріалах пенсійних справ.

Органами Пенсійного фонду області з 1 січня 2022 року проведено перерахунки пенсій 468 особам з числа  учасників  ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС та членів їх сімей у зв’язку з втратою годувальника. Середній розмір підвищення склав 2729,77 грн.

Крім того, 56 осіб автоматично (без звернення особи) переведено на пенсію згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за документами пенсійних справ, про що  їх повідомлено письмово.

* Після визначення показника середньої заробітної плати за 2021 рік та середньомісячного коефіцієнта заробітної плати станом на 01.01.2022, у разі доцільності, буде проведено відповідний перерахунок.

Головне управління

Пенсійного фонду України