Посилено кримінальну відповідальність за вчинення майнових злочинів

Дата: 13.06.2022 13:23

Посилено кримінальну відповідальність за вчинення майнових злочинів

Правоохоронними органами Хмельниччини питання зміни відповідальності за вчинення злочинів під час збройної агресії російської федерації на території нашої держави неодноразово висвітлювалось, у тому числі у ЗМІ.

Незважаючи на це, на території колишнього Волочиського району у цей період зареєстровано 11 крадіжок.

Так, у березні 2022 року 43-річна жителька м. Волочиськ намагалася викрасти побутові товари в одному із магазинів міста.

Однак, винести крадене жінці не вдалось через пильність працівників магазину.

Вироком Волочиського районного суду раніше не судиму місцеву жительку визнано винною за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України (закінчений замах на таємне викрадення чужого, вчиненого у воєнний стан)  та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі із встановленням іспитового строку.

Також, наприкінці квітня 23-річний містянин викрав дитячий велосипед, який знаходився на сходовій площадці одного із багатоквартирних будинків м. Волочиська.

Працівниками поліції чоловіка встановлено за допомогою камер відеоспостереження та затримано. В подальшому йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

За процесуального керівництва Волочиської окружної прокуратури відносно нього до суду скеровано обвинувальний акт за ч. 4 ст. 185 КК України. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Судовий розгляд триває.

Довідково: У зв’язку із веденням на території держави воєнного стану Законом України внесені зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність особи за вчинення злочинів, передбачених            ст.ст. 185, 186, 187, 189, 191 КК України в умовах воєнного або надзвичайного стану. За такі дії, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Прокурор Волочиської

окружної прокуратури                                              Вадим ГОДОВАНЮК