За реагування прокуратури в громаду повернуто гідротехнічну споруду

Дата: 01.11.2022 12:01

За реагування прокуратури в громаду повернуто гідротехнічну споруду

Волочиською окружною прокуратурою в ході реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді встановлено порушення вимог чинного законодавства при передачі в оренду об’єкта комунальної власності на території однієї із громад колишнього Волочиського району.

За результатами проведеного аукціону, влітку 2021 року в оренду місцевому жителю передано гідротехнічну споруду ставка.

Відповідно до норм чинного законодавства, гідротехнічна споруда не є самостійним об’єктом цивільних прав, а є приналежністю до водойми та земельної ділянки водного фонду і має передаватись в оренду лише після проведення земельних торгів.

Поряд із вказаною греблею знаходиться земельна ділянка водного фонду разом із ставком, площею майже 1,5 га, які в оренду не передавались та за користування якими орендарем грошові кошти в громаду не сплачувались.

Реагуючи на вказане порушення, окружною прокуратурою заявлено позовну заяву про визнання недійсним договору оренди гідротехнічної споруди ставка та передачу її на баланс селищної ради.

Після пред’явлення позову, місцевий житель добровільно розірвав оспорюваний договір та повернув в громаду греблю, вартістю майже 40 тис грн.

Прокурор Волочиської

окружної прокуратури                                                        Володимир ЛІТВІН