Отримання статусу учасника бойових дій

Дата: 01.12.2022 13:27

Отримання статусу учасника бойових дій

1 грудня 2022 розпочинається процес оформлення документів для підтвердження статусу учасника бойових дій.

21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення». Змінами розширено коло осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Тепер до таких осіб належать усі, хто боронить Україну в війні, в тому числі добровольці Сил територіальної оборони.

Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій Наказом Міністерства оборони України від 10 листопада 2022 року № 369 затверджено положення про утворення спеціальних комісій.

Як отримати статус УБД:

• за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців;
  • за особистим зверненням військовослужбовця;
  • за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Особи, які звертаються за отримання статусу УБД, насамперед мають надати Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

В обов’язковому порядку також слід подати не менше як один з перелічених документів (копію):

• витяги бойових донесень;
  • витяги з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
  • витяги з вахтових журналів;
  • копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Додатково можуть надаватися й інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових (службових) завдань.

Хмельницький місцевий центр з надання

безоплатної вторинної допомоги