За втручання прокуратури попереджено безпідставні витрати з бюджету на понад 2,3 млрд грн
За втручання прокуратури попереджено безпідставні витрати з бюджету на понад 2,3 млрд грн
За втручання прокурорів Волочиської окружної прокуратури розірвано договір про закупівлю робіт за бюджетні кошти на суму понад 2,3 млрд грн, який був укладений з порушенням вимог бюджетного законодавства та міг призвести до необґрунтованих витрат державних коштів.
Встановлено, що у 2022 році Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Хмельницькій області уклала з одним із товариств договір про закупівлю послуг з поточного ремонту автомобільної дороги державного значення Т-23-02 Чернелівка-Городок-Смотрич.
Разом з тим, відкриті торги проведено за відсутності відповідного бюджетного асигнування та фінансування, замовником не забезпечено оприлюднення інформації щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою заявлено позов про застосування наслідків нікчемності такого правочину.
Під час розгляду справи у суді спірний договір сторонами розірвано.
Прокурор Волочиської
окружної прокуратури Володимир ЛІТВІН