Дотримуйтесь правил поведінки на залізничному транспорті!

Залізничний транспорт, як будь-який інший транспортний засіб – це джерело підвищеної небезпеки. Небезпечними факторами є залізничні колії, переїзди, посадочні платформи, вагони, системи електропостачання, ймовірність отримання травм під час посадки або висадки.

Аналіз випадків травмування осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України».

З початку року станом на 01.06.2018 на станціях, перегонах, територіях підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня важкості 244 сторонні особи проти 200 у минулому році, у тому числі 138 зі смертельним наслідком проти 131 у минулому році. Серед травмованих унаслідок ураження електричним струмом постраждало 9 сторонніх осіб проти 14 у минулому році, з них 1 зі смертельним наслідком проти 3 у минулому році.

Травмовано 11 дітей віком до 16 років, із них 3 смертельно.

Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість із них сталися внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.

Отож нагадуємо, що пасажирам забороняється:

– Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.

– Заходити в вагон і виходити з вагона під час руху поїзда.

– Висовуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїзда.

– Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх закриття і відкриття.

– Проїжджати в вантажних поїздах без спеціального дозволу.

– Перебувати в поїзді в нетверезому стані.

– Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в поїзді.

– Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.

– Стрибати з платформи на залізничні колії.

– Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.

– Курити у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських поїздів.

– Бігти по платформі поруч з вагоном поїзда, що прибуває або минає, а також перебувати ближче 2 м від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки.

– Підходити до вагона до повної зупинки поїзда.

– Без потреби самовільно зупиняти потяг.

– Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського поїзда.

Бережіть своє життя і здоров’я, життя і здоров’я людей, які Вас оточують!