Реєстрація місця проживання/перебування

Для реєстрації місця проживання/перебування особа або її представник подає:

1.заяву;

2.документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 14-річного віку, подається свідоцтво про народження.;

3. квитанція про оплату адміністративного збору:

- у разі звернення протягом встановленого строку – у розмірі 0,0086 розміру мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2020 року – 13,60 грн);

- у разі мінімальної звернення особи з порушенням встановленого строку – у розмірі 0,0255 розміру заробітної плати (станом на 01.01.2020 року – 40,80 грн).

У разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу.

4. документи, що підтверджують: право на проживання в житлі:

ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), судове рішення, яке набрало законної сили про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла.

5. військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6. заяву про зняття особи з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 11 до цих Правил (у разі здійснення реєстрації місця).

У разі подання заяви представником особи, крім перелічених документів, додатково подаються:

1. документ, що посвідчує особу представника;
  2. документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини – батьками (усиновлювачами).

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС, зокрема, такі документи:

• письмову заяву про реєстрацію місця проживання дитини;
  • квитанцію про сплату державного мита;
  • свідоцтво про народження;
  • документ, що посвідчує особу законного представника;
  • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

При проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків та довідка територіального підрозділу або адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрована разом із ним.

Зняття з реєстрації місця проживання

Для зняття з реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1. Заяву;

2. документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 14-річного віку, подається свідоцтво про народження;

3. квитанція про оплату адміністративного збору;

4. військовий квиток або посвідчення про посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи крім перелічених вище документів додатково подаються:

1. документ, що посвідчує особу представника;
  2. документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини-батьками

( усиновлювачами );

1. зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників;
  2. При проживанні батьків за різними адресами для зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається письмова згода другого з батьків в присутності особи, яка приймає заяву, або підпис особи засвідчується в установленому порядку (окрім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним судовим рішенням або рішенням органу опіки та піклування).

Оплата послуг за реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування:

р/р UA538999980334119879000022667

ЄДРПОУ 37993406